Vánoční dekorace

Pro letošek dotvořeno, tak zas příští rok! :)

12. prosince 2014 v 15:14 | Lucie
Ani nevíte, jak jsem ráda, že už to letošní vánoční tvoření skončilo... Objednávek je každým rokem víc a víc, za což jsem samozřejmě moc ráda, ale ruce by byly třeba alespoň troje. I letos největší úspěch sklidily stromečky se zahnutou špičkou, motala jsem od nejmenších až po obří stromy dosahující přes 110cm - no řeknu vám, že umotat je byla pěkná fuška! Přidávám na ukázku "pár" fotek mého letošního vánočního tvoření...

Červená sada na objednávku do Krokodýlí ZOO Protivín :)


Výroba obřích metrových stromků...


Fotek bude dost, tak kdo má čas a náladu, nechť rozklikne celý článek. :)

Je dotvořeno! :)

10. prosince 2013 v 9:36 | Lucie
Letošní vánoční tvoření bylo... vyčerpávající. Mé výrobky měly úspěch, z čehož mám samozřejmě ohromnou radost, jsem moc ráda, že se dekorace líbí a ještě větší radost jsem měla, když mi "zákaznice" poslaly zprávičku s přiloženou fotkou, jak si dekorace vystavily a vyzdobily si s nimi vánočně své příbytky. Ále byla to fuuškaaaa... Potřebovala bych jedny náhradní pomocné ruce navíc!

V tom kolotoči škola - práce - rodina, přátelé - vánoční tvoření jsem neměla čas na nic jiného, bohužel ani na to přidat článek sem na blog. A tak Vám teď ukážu pár vzorků, co že jsem to vlastně letos vůbec tvořila...

I letos byl největší zájem o stromečky se zahnutou špičkou. Nadělala jsem jich letos přes 20 a věřte mi, k závěru mě to stromečkování už váážně nebavilo...

První letošní vánoční :)

6. listopadu 2013 v 16:52 | Lucie
Přišla "má sezóna", a tak věnečkování a stromečkování je v plném proudu. Letos jsem začala o něco později než obvykle, není tolik času, ale všechen potřebný materiál mám již připravený, tak si myslím, že to půjde jako po másle! Začínám dekoracemi laděnými do bílo - stříbrné barvy, včera jsem se pustila do věnečku na dveře, chystám se na svícen, orchidejku a také adventní věnec, ale o tom zase příště...


A co vy? Už se také připravujete na letošní advent? Zdobíte, nakupujete, pečete, uklízíte, vyrábíte...? Já se k vám jdu mrknout!

Už svítíme! :)

4. prosince 2012 v 11:42 | Lucie
V neděli jsme zapálili první svíčku na adventním věnci. Nechali jsme si doma věneček oranžovo - krémový, ten nám akorát pasuje do obýváku, kde máme oranžovou sedací soupravu.

Z adventních trhů a další vánoční tvoření

26. listopadu 2012 v 9:25 | Lucie
V sobotu jsem byla podruhé prodávat své výrobky na trzích. Ráda bych měla stánek na našem hlavním náměstí, ale tam jsou ceny za tržní místa tak nehorázně vysoké, že by člověk tak akorát prodělal! ... Vždycky u nás byly stánky na trzích takové, jaké si kdo postavil... Od minulého roku se ale vánoční trhy na náměstí konají v takovýchto dřevěných boudičkách... ( právě se připravují)


Na fialové vlně... :)

20. listopadu 2012 v 14:46 | Lucie
Každý má tu svou oblíbenou barvu a každému se líbí něco jiného, a tak další věnečky z mého tvoření jsou laděné do fialové barvy, aby si každý vybral. Co říkáte vy na vánoční dekorace laděné do fialova? Mě se to na jednu stranu líbí, na druhou je to pro mne hodně výrazné... Červená je červená.

Zelenkavý věneček, který neopadá :)

18. listopadu 2012 v 19:38 | Lucie
Věneček, který vydrží už napořád - totiž, neopadá jako věnečky z chvojí... Tento je totiž z běleného proutí, ladila jsem ho do zelenkava. Naší mamce se moc líbil, přemýšlela, že si ho nechá... ale tak dlouho přemýšlela, až jí věneček někdo vyfouknul. V sobotu jsem byla poprvé na trzích a jedna paní si věnec koupila, tak už je fuč! Však ona si mamka určitě vybere jiný...

Bílý adventní svícen na přání

17. listopadu 2012 v 14:09 | Lucie
Jedna paní si u mne objednala adventní věnec laděný do bílé barvy. Jedlové věnečky mám dopředu namotané, a tak jsem nelenila a hned jsem šla zdobit. Paní si přála hóóódně ozdůbek a kouliček, tak jsem jejímu přání vyhověla a snad se bude líbit. Chtěla by na věnec ještě nějakou mašli, ale já myslím, že ta už se bohužel nikam nevejde...

Pot pourri stromečky

14. listopadu 2012 v 16:41 | Lucie
Jsem tu s další ukázkou mého vánočního tvoření, tentokrát jsou to stromečky tvořené z voňavého pot pourri. Krásně se mi hodily do bílých plecháčků s "krajkou" z Ikea.

V oranžovém kabátku

12. listopadu 2012 v 21:15 | Lucie
Na trhy mám zase o pár věnečků více... Tentokrát jsem je ladila do oranžovo - krémové barvy. Jeden je na pověšení na dveře, druhý adventní na stůl...

Na dveře dělám věnečky většinou ze smrkového chvojí, do interiéru zase z jedlového chvojí, které jen tak rychle neopadá. Jéé, kdybyste si jen mohli přivonět, jak ta jedlička nádherně vonííí!

Mechové svícínky ve 3 barevných variacích

11. listopadu 2012 v 14:49 | Lucie
Jak už jsem Vám v jednom z předešlých článků ukazovala, z lesa jsem si přinesla spoustu materiálu, který se mi pro vánoční tvoření výborně hodí. Tentokrát mi skvěle vypomohl mech, ze kterého jsem vytvořila tyto svícínky. Svícny jsou hotové coby dup, není to nic složitého a vánoční tabuli či jiné místo v interiéru ozdobí myslím moc pěkně.

K Vánocům neodmyslitelně patří červená, a tak hned první svícen je právě v této barvě. Druhý v krémové...

Pozvánka na facebook

9. listopadu 2012 v 14:25 | Lucie
Všechny vyrobené vánoční dekorace Vám tu jistě postupně ukáži, ale pokud jste nedočkaví , můžete na ně kouknout už teď na tomto odkazu - klik. Budu moc ráda, když si mne přidáte.
Ještě maličkost - prosím, moji blogovou stránku udržte " v tajnosti" a na facebooku se o ní vůbec nezmiňujte. Děkuji.

Červený se šálou :)

4. listopadu 2012 v 20:41 | Lucie
První věnec je na světe... A protože s Vánoci si spojuji hlavně červenou barvu, tak můj první letošní věneček je právě v červené. S organzou = se šálkou.

Už to začalo!

31. října 2012 v 10:18 | Lucie
Jelikož Advent je tu coby dup, pomalu se začínám připravovat na vánoční trhy... Připravila jsem si už nějaké zahnuté stromečky, na dozdobení teprve čekají, to si nechávám až nakonec. A věnce motám jako o závod. Základy věnců z chvojí jsou pro mne největší piplačka, zabere to spoustu času... Připravit si chvojí, nastříhat na požadovanou délku - už v této fázi mne bolí záda - a pak obmotávat kolem korpusu... No není to zkrátka jen tak. Škoda, že nevlastním kouzelný proutek, kterým bych jen mávla a věnec by byl hotový... Panečku, to by bylo!

Vánoční přání

20. prosince 2011 v 20:03 | Lucie
Pro svou kamarádku jsem dnes vyrobila vánoční přání, které jí přidám do balíčku s dárkem. Myslím, že ji pod stromečkem jistě potěší, jelikož ručně dělané věci jsou věci tvořené s láskou... Usmívající se


Uvnitř přáníčka je vepsáno:

Ať Ježíšek přinese dárky,
a odnese starosti,
užij si pohodové svátky,
plné radosti.

Už visí! :)

14. prosince 2011 v 18:18 | Lucie
Předem bych Vám všem chtěla moc poděkovat za milá přání k svátku, moc mne potěšila a udělali jste mi obrovskou radost! Děkuji! :-)
Včera jsem se konečně vrhla na umotání věnce na dveře do mého pokoje. Dělala jsem ho tentokrát ze smrkového chvojí, a tak to šlo celkem rychle od ruky, protože smrkové chvojí je přece jenom takové objemnější než jedlové. Usmívající se Ladila jsem ho do stříbrno- červena Usmívající se. A je to pořádný macek, málem se mi nevešel na dveře Smějící se.

Adventní kalendář...

21. listopadu 2011 v 20:38 | Lucie
.. je hotový! :-) Už ho stačí jen naplnit sladkostmi a drobnými dárečky. Ještě přemýšlím, zda ho nechám zavěšený takto vodorovně nebo ho pověsím svisle ze stropu... Přiznávám, že látkové pytlíčky by vypadaly mnohem lépe než tyto papírové, ale to se nejdříve budu muset více zkamarádit s jehlou a šicím strojem, zatím jsme totiž jen vzdálení známí :-). Ale i přesto udělal mé mladší sestře velkou radost, to jsem tedy ráda! :-) ( Návod na tento adventní kalendář najdete zde .)

Neodolala jsem a musela si jí koupit...

14. listopadu 2011 v 19:44 | Lucie
... totiž tuhle baňku. Už delší dobu jsem po ní házela oči v obchodě Marks&Spencer a dnes jsem se rozhodla a koupila si jí. Je to průhledná koule a uvnitř ní jsou snad stovky malých stříbrných vloček. Když s koulí zatřesu, vločky krásně poletují :). Já jí prostě musela mít! :)

Vánoční stromečky a andělský svícen

11. listopadu 2011 v 17:11 | Lucie
Jelikož jsem dnes měla spoustu volného času, vrhla jsem se znovu na nějaké to vánoční tvoření. :) Nejdříve jsem dělala trojúhelníčkové stromečky ( inspirace opět u paní Pavly, viděla jsem je však už i v časopise o bydlení z minulého roku). Stříbrný je už hotový, zlatý čeká na dodělávku.


Trocha vánočního tvoření...

7. listopadu 2011 v 18:15 | Lucie
Moc se mi líbí tvoření paní Pavly ( její blog najdete zde ), dělá nádherné dekorace. Nechala jsem se inspirovat jejími vánočními dekoracemi a zkusila jsem si jednu také vyrobit, totiž tento stromeček. Snad se nebude paní Pavla zlobit, že jsem jí "ukradla" její nápad, tento výtvor je výhradně pro mé účely, tak moc se mi líbil, že jsem si ho chtěla také zkusit vyrobit :). Jsem celkem spokojená, i když s originálem Pavlinky se nemůžu srovnávat :)

RosaRot a její nádherné vánoční dekorace

27. října 2011 v 17:28 | Lucie
Narazila jsem na internetu na velice příjemný německý obchůdek s interiérovými doplňky a dekoracemi. Výrobky paní RosyRot jsou nádherné! Tento obchůdek bych chtěla navštívit, moc se mi líbí! :-)
V obchůdku jsou k dostání také různé andělkdy a různí trpaslíci, ovšem mají na sobě sváteční vánoční oblečky. Inspirujte se a zkuste také ušít takovéto vánoční panáčky! :-) Předem si u Vás jednoho trpaslíčka v červeném zamlouvám! :-)


Pryšec nádherný neboli Vánoční hvězda

27. října 2011 v 9:34 | Lucie
Tato rostlinka k Vánocům již neodmyslitelně patří. Její barevné listy, ať už červené, růžové, bílé či krémové jsou krásnou ozdobou interiéru. Koukněte, jak si můžete Vánoční hvězdu naaranžovat, aby vypadala ještě lépe. ;-)


Vánoční inspirace Martiny Krátké

26. října 2011 v 12:30 | Lucie
Mám pro Vás další vánoční inspiraci z tvorby Martiny Krátké, floristky z květinářství Letizia v Dobříši. Následující fotky jsou ukázkou její tvorby, kterou předvedla pro své zákazníky i širokou veřejnost loni v listopadu na dobříském zámku. Tuto akci pořádá Martina i letos, konkrétně 27.11.2011 od 17. hodin na zámku Dobříš. Vstupenky stojí 195-235Kč. Co si pro nás Martina asi připraví tentokrát? Myslím, že se na její práci rozhodně můžeme těšit! :-)


Červená, bílá, zlatá... klasické barvy Vánoc, které nikdy neomrzí!

Moderní fialový věnec podle Martiny Krátké

25. října 2011 v 21:53 | Lucie
Někdo dává přednost klasickým adventním věncům, které jsou zdobené různými přírodními ozdobami jako jsou sušené plátky pomeranče či jablka, ořechy, skořicí, badyánem atd. . Takové věnce jsou bezpochyby krásné a tradiční. Někoho však zaujali věnce modernější. Na jejich zdobení se používají přízdoby koupené, jsou to například baňky různých velikostí, všelijaké zdobné mašle, proutěné ozdoby, ať už kouličky či hvězdičky... Ozdob je opravdu velká řada. Mne zaujal tento věnec v moderní fialové barvě, který vytvořila floristka Martina Krátká z květinářství Letizia.

Potřebujeme:
  • chvojový základ věnce
  • 1 velká drátěná neplná stříbrná hvězda
  • 4 fialové plastové hvězdičky
  • 3 menší plné proutěné stříbrné hvězdy
  • plastové fialové kouličky (baňky) velikosti: 1,5-3,5cm
  • pár menších neplných stříbrných hvězdiček
  • stříbrné hvězdičky malé
Postup:

1) Jako hlavní prvek na domovním znamení použijeme největší hvězdu- drátěnou ve stříbrné barvě. Hvězdu pořádně přichytíme pevným drátkem.


2) Jako další na věnec umístíme fialové plastové hvězdy, lepíme je na korpus nebo na drátěnou stříbrnou hvězdu pomocí silikonové tavné pistole. Střídáme matnou a lesklou hvězdičku.
Tyto hvězdičky můžeme zakoupit jako obyčejné ozdoby na stromeček, pro použití na věnec pouze odstřihneme poutko.


3) Počkáme až zaschne silikonová hmota, kterou jsme lepili předchozí ozdoby a jako další zdobíme věnec stříbrnými proutěnými (plnými) hvězdami. Ty také přilepujeme pomocí tavné pistole.
Každá ozdoba má na věnci své místo, když si ozdobu překryjeme jinou, je zbytečné ji tam mít. Každá ozdoba musí být vidět.

Jak vyrobit chvojový základ věnce

25. října 2011 v 21:00 | Lucie
Abychom si mohli vyrobit krásný adventní věnec, potřebujeme k tomu chvojový základ. Zvládne ho vyrobit opravdu každý. Zde je jednoduchý návod, jak základ věnce vytvořit.


Potřebujeme:
  • chvojí - doporučuji chvojí z jedle nobilis (jedle vznešená) - neopadává (délka dle podložky: od 5-10cm)
  • slaměný korpus
  • vázací drátek

1) Zapíchneme drátek do podložky ( korpusu), několikrát omotáme a utáhneme.


2) Vybíráme jednotlivé větvičky, které si připravíme do ruky tak, abychom pokryli celý obvod v jedné řadě slaměné podložky. Je třeba větvičky přikládat poctivě, tak aby na žádném místě neprosvítala slaměná podložka. Na jedné straně nesmí větvičky přečnívat více, než na straně druhé.

 
 

Reklama