Trocha tvoření

Příprava na Dušičky a dárečky od Šavrdy

24. října 2012 v 18:57 | Lucie
Jelikož jsem dnes měla téměř celý volný den, pustila jsem se do motání věnečků na Dušičky. Dělala jsem 3 "na zakázku", ještě mne nějaké další čekají a také jeden musím na hrob umotat našemu dědovi.

A takhle to mé tvoření dopadlo... Ono se řekne - tři věnce, co je na tom... Ale zabralo to dost času. Člověk se do toho zase musí "dostat". První se mi moc nedařil, pak už jsem se do toho vpravila... Alespoň jsem si to natrénovala na Vánoce. To těch věnců bude mnoohem více. Věnečky jsem dozdobovala mahonem, šiškami, mochyní, tatarikou, bodláčkem a makovičkami.

Parta vydlabanců :)

23. září 2012 v 14:38 | Lucie
Halloween neslavím, ale tradice vydlabávání dýní v anglicky mluvících zemích se mi líbí. Tak proč si rozsvícené dýně nepostavit před dům i u nás? Tohle je naše ,strašidelná´ trojka.


Už jste také někdy zkoušeli vydlabat si dýni? Mně se dýně a dekorace s nimi moc líbí!

Tvoření, tvoření a ještě jednou tvoření... aneb Velikonoční věnce

15. března 2012 v 22:20 | Lucie
Omlouvám se za mou neaktivitu jak na mém, tak i na Vašich blozích, jsem tento týden velice zaneprázdněna a ve "skluzu" . Vyrábím totiž věnce na Velikonoce, s kterými to chci zkusit na našich rukodělných trzích, které se u nás celoročně konají na jednom z menších náměstíček v Budějovicích. A ono nejen to vyrábění, ale také zařizování a shánění materiálu zabere tolik času, že si za celý den ani jednou k tomu počítači nesednu... Ale teď jsem tady a své věnce Vám chci ukázat, tady jsou.

Tenhle je laděný do červené barvy, průměr cca 30 cm

Levandulová

24. ledna 2012 v 22:15 | Lucie
Jak už o mne dobře víte, neustále musím něco dělat, něco tvořit, vyrábět... Smějící se Tentokrát jsem zkusila decoupage. Jsou to mé první pokusy, dříve jsem se s ubrouskovou technikou nesetkala, až nyní. Lepidlo pro decoupage jsem sehnala v Prioru, zásoby ubrousků jsem měla doma, jelikož jsem je jednu dobu i sbírala. Ubrousky jsem lepila na sololitovou destičku s dřevěným rámečkem.

Scrapbookuji a pěstuji

19. ledna 2012 v 18:54 | Lucie
Před Vánoci jsem Vám v jednom článku ukazovala, že jsem si nakoupila materiál pro své další scrapbookové tvoření. Tentokrát jsem si nekoupila album hotové, ale "polotovar", který jsem si sama dodělala, dozdobila. S výsledkem jsem celkem spokojená. Mrkající Album je tedy hotové a hurá na fotky! Usmívající se

Výroba domácího mýdla

5. ledna 2012 v 16:52 | Lucie
Nudu zaháním tvořením, a protentokrát jsem tvořila mýdla. Usmívající se Na internetu jsem narazila na spoustu návodů, jak udělat mýdlo opravdu "po domácku". Ale všechny postupy byly pro mne celkem složité a zdlouhavé. Já si koupila už připravenou glycerínovou hmotu, která se jen rozpustí a leje rovnou do formy. Podrobnější postup na Vás vykoukne po rozkliknutí celého článku. Mrkající

A toto je ukázka mé dnešní práce... Malá mýdla ve tvaru mořských potvůrek a mušliček. Pozor, mohou Vás nakazit letní náladou a přemýšlením o moři a dovolené! I já se nakazila a nejraději bych hned hupsla do vln a rozvalovala se někde na pláži... Usmívající se Smějící se

 
 

Reklama