Mé (ne)vánoční povídání

Skvělý objev :)

9. listopadu 2011 v 20:06 | Lucie
Jelikož dnešní přednáška ve škole mne vůbec nelákala, rozhodly jsme se ji s kamarádkou vynechat. :) Tím pádem jsme měly spoustu volného času, a ten jsme využily k trajdání po různých obchodech ve městě. Dárky jsem sice žádné nenakoupila, ale zato jsem našla skvělý obchod s floristickými potřebami. Funguje jako velkoobchod i maloobchod, takže si sortiment můžeme zakoupit i my "nefloristé" :) Obchod je veelký, je v něm všechno, na co si jen vzpomenete, byla jsem tam vyjevená jak Alenka v říši divů :). Obdivovala jsem různobarevné organzy, látky, stuhy, velké množstvé věnců- jak ozdobených tak na dozdobení, spousty přízdob- ještě podzimních, ale i mraky vánočních... Dnes jsem s sebou neměla moc peněz, takže jsem tam byla jen "na čumendo". Zítra se tam ale chystám na nákupy ve velkém! :D Mám z toho obchodu velkou radost, ani jsem nevěděla, že tu u nás v Č.B. něco takového existuje :) Dříve jsem všechno sháněla na internetu, což díky poštovnému vyšlo docela draze nebo v menších květinářstvích, tam mi ale né vždycky vyhověli s tím, co jsem zrovna potřebovala. Teď už vím, kam zajít! :) Ráda bych se s Vámi o tento obchod podělila, bohužel však nemají e-shop...

Vánoční nepříjemnost v podobě vánočního úklidu

4. listopadu 2011 v 17:35 | Lucie
Jelikož Advent se blíží, přicházejí i vánoční povinnosti a nepříjemnosti v podobě vánočního úklidu. ( Ach jo!) My se na něj vrhli už dneska, abychom to měli za sebou. Jenže naše maminka se nenechá jen tak ničím odbýt, takže k našemu vánočnímu úklidu patří každoročně také vyndání všech sklenic a porcelánu a dalších různých vystavených serepetiček :) z vitrín, následně jejich důkladné umytí, naleštění a znovu-vystavení. Nejen vystavené nádobí dostane očisty, nýbrž i všechny lustry, světla... plus klasické luxování, vytírání, praní, převlíkání ložního povlečení atd atd atd... Začli jsme v 9 hodin ráno, skončili ve 4. A stejně si myslím, že tu bude zas za chvilku chlívek :D.
A to jsme ještě neumyli okna, to nás teprve čeká... Brrr!

Takovýhle nával naše myčka dnes zažila celkem 4x! Chudák, je z toho ještě teď celá vysílená :D

První vánoční nakupování :)

28. října 2011 v 13:24
Jelikož jsem dneska nechtěla sedět celý den doma, rozhodla jsem se vyrazit do města a poohlédnout se, zda-li se již v obchodech objevuje nějaká ta vánoční výzdoba. Mým prvním cílem byl obchodní dům Prior, v němž u nás v Č. Budějovicích dnes probíhala akce - sleva 20% na veškeré zboží. Bohužel Prior zklamal, protože vánočního sortimentu nabízí zatím jen velmi málo. Nato jsem se vydala do hobby marketu Obi - ten ale nezklamal! :) Už od dveří na mně koukal nádherně ozdobený stromeček a všude kolem něj spooousty vánočních dekorací, ozdob, adventních věnců.. Přišla jsem si jak Alenka v říši divů, měla jsem takovou radost! :) Mezi vánočními regály jsem se motala dobrou hodinu a nakoupila i pár prvních vánočních dekorací. Koukněte! :)

 
 

Reklama