Mé (ne)vánoční povídání

Milé dárečky :)

4. března 2012 v 10:32 | Lucie
Od Jitky a Mii jsem dostala další ocenění mého blogu, je to moc milé a já jim tímto moc děkuji! :) Potěšily jste mne, jsem ráda, že se Vám můj blog líbí! :)


U Mii jsem se zúčastnila fotosoutěže s tématem "Slůňo". Tohle byla má soutěžní fotografie- západ slunce, fotku jsem nazvala "Ukládající se ke spánku".


V soutěži jsem dosáhla 2. místa, mám radost, děkuji za hlasy a také děkuji Mie za úžasný diplomek! :)


Děkuji!:)

Chumelenice, pexeso, počteníčko a víkendové dobroty :)

26. února 2012 v 16:24 | Lucie
Dnešek jsem si představovala úplně jinak... Včerejší nádherné slunečné počasí mne navnadilo na nějaký výlet, a tak jsem si jeden na neděli naplánovala, a to na Hlubokou nad Vltavou. Ráno jsme se však u nás probudili do mlhy, po sluníčku ani památky. Obloha byla zatažená a taky že se za chvilku spustila pořádná chumelenice. Všechno se zas zabalilo do bílého kabátku... A to už to s tím počasím vypadalo tak nadějně...

Slavíme 2. narozeniny!

24. února 2012 v 14:02 | Lucie
A tohle je naše oslavenkyně. Ano, Sofinka včera 23.2.2012 oslavila své již 2 narozeniny. To to letí, nedávno jsem si jí přinesla jako malé štěňátko, které se mi vešlo do kapsy...

Bylo na čase

16. února 2012 v 19:58 | Lucie
Můj minulý vzhled blogu už tu na nás koukal dlouho, a tak jsem se rozhodla pro změnu. Chtěla jsem blog obléct už do jarního kabátku, ale když se podívám ven na tu spoustu sněhu, ještě chvilku ho nechám "zachumlaný". Šálek horkého mléka, čaje, kávy či kakaa nás pěkně zahřeje!


Fotky v záhlaví jsou od šikovné fotografky "Dar Salmy".

Ptačí návštěva

9. února 2012 v 19:41 | Lucie
Konečně má naše budka také své návštěvníky a neleží jen tak ladem. No, návštěvníky... spíš jednoho pravidelného návštěvníka. Je jím paní kosová, která k nám každý den přilétá na snídani, oběd i večeři, někdy zaskočí i na sváču. Zobe pomalu, každé zrníčko si opravdu vychutnává, je to pták labužník, také je to na ní vidět - je pěkně kulaťoučká!

Snímky jsou focené přes okno, nic moc kvalita. Nechtěla jsem totiž paní kosovou při zobání vyrušit...

V rozkvětu

6. února 2012 v 15:48 | Lucie
Doma už se nám to pěkně vybarvuje, všechny kytičky, které jsme nedávno zakoupili, už totiž pomalu rozkvétají. Tohle je náš bílý Amarylis. Červený nám bohužel zašel. Tenhle nám to ale vynahradil.

Sehnat v zimě brusle? Nadpozemský výkon

3. února 2012 v 17:53 | Lucie
Chystali jsme se o víkendu vyjet na Lipno a vyzkoušet zde nejdelší bruslařskou dráhu na světě vůbec (! - je to světový rekord, doposud byla nejdelší bruslařská dráha v kanadské Ottawě ) - měří 11 km a je 6-8 m široká, je to doslova dálnice. Po chvilce hledání jsme brusle objevili na půdě, oprášili je a zjistili jsme, že jsou nám malé. A tak jsme se vydali do centra do obchodů se sportovním zbožím s plánem koupit si brusle nové. Prospekty různých obchodů lákaly svými akcemi a výprodejemi, a tak jsme se těšili, že brusle zakoupíme za nějakou dobrou cenu. Brusle za dobrou cenu by se sice najít daly, ale v naší velikosti ani jedny. Prolezli jsme s taťkou nejrůznější obchody, ale nikde nic. Když už jsme naši velikost našli, byly to brusle za cenu 1900Kč a více, a zase zas tak drahé je nepotřebujeme, to je tolik ani nevyužijeme.

Pokud byste tedy někdo nááhodou měl v plánu prodávat kožené dámské brusle velikosti 39-40 nebo pánské brusle velikosti 43, napište!

Tohle jsou mé brusle, které mám ještě po své babičce!! Stále jsou ještě v použitelném stavu, až se tomu sama divím, na noze už je mělo spoustu lidí , ale bohužel je to velikost 38 a mne trochu tlačí. Na delší bruslení už to není. Ale posloužily dobře a dlouho!


Zimní vybavení je tedy nejlepší shánět už na podzim, kdy jsou jím obchody plné a mají vše ve všech dostupných velikostech. V zimních výprodejích totiž už není ta jistota, že svou velikost najdeme. A pozor, u nás už se obchody plní plavkami! Takže honem, honem si jděte nějaké vybrat nebo na vás už žádné nezbydou, v létě už jich totiž moc neseženete, to už budou v obchodech zas zimní bundy! Ale je pravda, že to opravdu utíká... Nedávno byly Vánoce, za chvilku jsou tu Velikonoce a léto je tu coby dup...

Sladké zahřátí

31. ledna 2012 v 16:45 | Lucie
Miluji čaje, ať už horké, které nás v zimě krásně zahřejí, a nebo čaje ledové, které nás naopak v létě skvěle zchladí a osvěží. V těchto mrazivých dnech ( dnes u nás bylo -11°C) tyto horké nápoje obzvláště ocením. Z práce přijdu vždy úplně promrzlá, a tak první věc, kterou udělám po příchodu domů je právě čajík.

Procházka na Hosín, muffiny a další hyacinty do sbírky :)

29. ledna 2012 v 12:51 | Lucie
Abychom sobotní den netrávili jenom doma, vydali jsme se s přítelem na delší procházku do nedaleké obce Hosín. Ta leží asi 10km od Českých Budějovic a 4km od Hluboké nad Vltavou. Na procházku jsme s sebou vzali i Terynku ( roční jezevčice, přítelův pes), která byla z pobytu venku opravdu nadšená. Skákala, štěkala, hrabala, čuchala... No řádila jako divá! Po příchodu domů padla na postel a spala jako zabitá.

Ocenění

24. ledna 2012 v 19:45 | Lucie
Během včerejška a také během dnešního dne na mne čekala příjemná překvapení v podobě ocenění blogu. První z nich jsem dostala od Peti. Moc Ti Peťulko děkuji, udělalo mi velkou radost. Je to mé první ocenění na blogu vůbec. Usmívající se


Ocenění předávám dál: ( všimla jsem si, že hodně z vás už ocenění dostalo, a tak se snažím vybírat ty, u kterých jsem ocenění ještě neviděla Mrkající )

A aby té radosti nebylo málo, zanedlouho na mne čekalo ocenění druhé a to hned na dvakrát. Smějící se Toto ocenění jsem dostala od Jůjinky a také od Jarmilky. Moc Vám všem ještě jednou děkuji, mám z toho opravdu radost! :)


I toto ocenění posílám dál 5 blogům:

Ještě jednou Vám děkuji a snad i ocenění ode mne Vás potěší! Mrkající

Croissanty, lívanečky a procházkování po Hluboké

23. ledna 2012 v 17:10 | Lucie
Neděle se nesla v duchu sladkých dobrot. V obchodě jsem narazila na předpřipravené croissantové těsto, a tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Vznikly tak croissanty s čokoládovou a marmeládovou náplní.

Vzpomínky na dětství...

16. ledna 2012 v 12:45 | Lucie
O víkendu jsem měla nutkání si trochu zavzpomínat, a tak jsem vytáhla rodinná fotoalba a prohlížela si je. Člověk i když je vidí už poněkolikáté, vždycky se u fotek zasměje a zvedne si náladu. Usmívající se Ukáži Vám pár fotek z mého dětství...

Já jako miminko čerstvě přinesené z porodnice. První koupání, které se mi zjevně moc nelíbilo. ZamračenýSmějící se

Sněžííííí!

13. ledna 2012 v 14:17 | Lucie
Je to skoro až k nevíře, ale je to tak. Konečně i u nás sněží! Sníh během půl hodiny pokryl vše svou bílou sněhovou peřinou, je to krásný pohled. Usmívající se Ihned na to ale začalo svítit sluníčko, tak je jen otázkou času, kdy sníh sleze... Šlápnul vedle Škoda. Mrkající

Takhle máme zasněžené naše truhlíky na zahradě... Vypadá to, jako by bylo chvojí postříkáno umělým sněhem ve spreji, ale ne ne, tenhle je opravdový! :)

Jak se zobrazuje Vám?

9. ledna 2012 v 16:51 | Lucie
Všimla jsem si, že vzhled blogu se v každém internetovém prohlížeči zobrazuje úplně jinak...

Takto by měl můj blog vypadat, takhle jsem si ho představovala. Obrázek vlevo - věnec - se zobrazuje téměř celý, to samé obrázek vpravo - svíčky - jsou vidět celé a vedle sklenice je ještě volné místo. ( Internet Explorer )

Jak jsme trávili Štědrý den...

25. prosince 2011 v 7:00 | Lucie
Na Štědrý den jezdíme každý rok na hřbitov, položit věneček a zapálit svíčku za všechny, kteří už nemůžou být s námi. To jsme udělali i letos. Venku byl mrazivý vítr... Po příjezdu domů jsme všichni zasedli k televizi a sledovali oblíbené pohádky. Také jsme poštěli lodičky z ořechových skořápek. Říká se, že majitel té lodičky, která svítí nejdéle, bude mít dlouhý život. Tím štastným majitelem jsem byla pro letošek já.Usmívající se

Veselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 7:47 | Lucie

Všem Vám přeji, mí blogoví přátelé, krásné a pohodové prožití Vánoc! :)


Lucka

Vyhlášení soutěže

24. prosince 2011 v 7:44 | Lucie
Děkuji všem za účast v mé soutěži, všichni jste se zdárně prokousali všemi nebo alespoň většinou otázek.Usmívající se Dnes jsem vylosovala výherce a těmi jsou:

Jarmila
Šavrda
Jarka
Vendy

Holkám gratuluji a prosím, aby zaslali svou adresu na: ecko005@seznam.cz. Hned jak bude pošta otevřená, posílám balíčky. Usmívající se

Příprava na vánoční album

15. prosince 2011 v 21:18 | Lucie
Už v létě mě zaujal scrapbooking. Pro ty, kteří o scrapbookování ještě neslyšeli, malé vysvětlení:
Pojem scrapbooking vznikl spojením 2 slov: scrap= výstřižek a book= kniha. Scrapbooking je tedy tvoření knihy (alba) pomocí různých výstřižků, fotek, nápisů, sloganů... Vytváříme tedy album, do kterého lepíme fotografie a stránky s nimi různě dozdobujeme- barevnými a potištěnými papíry, stužkami, knoflíky, vystřihovanými kytičkami a vlastně vůbec vším, co nás napadne :)

Tvoření takového alba mě moc baví, ráda stránky dozdobuju, i když někdy je to docela piplačka Smějící se. Jedno album už mám hotové, mám v něm fotky z dovolené a našich letních výletů. Teď se chystám na album druhé, do kterého budu přidávat fotky z letošních Vánoc. A materiál na zdobení mám již připravený! Usmívající se


Mikulášská nadílka a přílet anděla

5. prosince 2011 v 12:24 | Lucie
Naše zlaté babičky... ani letos nezapomněly!Smějící se Obdržely jsme s mladší sestrou véélkou milukášskou (babičkovskou Smějící se) nadílku. Ačkoliv já jsem z dětských let už trochu vyrostla, sestra si ve svých 11 letech nadílku ještě náramně užívala.. A řekla bych, že se i trochu obává dnešního večera, kdy budou ulicemi řinčet řetězy čertů. Smějící se Pamatuji si, jak jsme jako malé musely obě čertovi odevzdávat dudlíky, obě jsme totiž cumlali poměrně dlouho. RozpačitýSmějící se


Balíčky plné dobrot a ovoce. Na mašličku přivázala babička ještě keramického kapříka a prasátko pro štěstí :)

2. adventní neděle a jeden marod

4. prosince 2011 v 9:41 | Lucie
Dnes je 2. adventní neděle a my zapalujeme 2. svíčku na adventním věnci. Když se však teď podívám z okna, vůbec mi nepřijde, že už za 3 týdny (!) nastane Štědrý den. Venku je celkem teplo, sluneční paprsky pronikají do mého pokoje, po námraze ani památky... Takhle vypadá prosincové počasí? Tam nahoře si z nás asi dělají srandu a místo zimy nastolili rovnou jaro! Smějící se Já chci sníh!
Ale Vánoce se opravdu blíží, tomu nasvědčuje i krásná vůně linoucí se z naší kuchyně. Totiž už i my jsme začali péct vánoční cukroví! Usmívající se V troubě se právě pečou linecká kolečka, hvězdičky a zvonečky. Zadělali jsme už také těsto na vanilkové rohlíčky, světlé a tmavé ořechy a na strojkové cukroví... Mňam, to bude dobrot! Usmívající se Také už pečete?
Mám náladu zajít si na vánoční trhy a dát si horký punč nebo horký vánoční čaj. Bohužel, můj zdravotní stav mi to nedovoluje. Přes týden jsem pěkně nastydla a celý víkend trávím v posteli s horkým čajem, Paralenem a kapesníkem u nosu. Nerozhodný Chřipajzna jak vyšitá. Dnes jsme ale poprvé otevřeli sud se zelím, které jsme letos nakládali, a tak se tu teď láduji kyselým zelím, protože to má spoustu vitamínů, tak snad pomůže! Usmívající se

Blog jsem oblékla do nového zimního kabátku, snad se bude líbitUsmívající se.

Přeji Vám krásné prožití 2. adventní neděle! ;)

Návštěva adventních trhů + naše letošní vánoční výzdoba

27. listopadu 2011 v 18:52 | Lucie
Včerejším dnem u nás v Českých Budějovicích začaly adventní trhy. Jelikož se při této příležitosti konalo i 1. rozsvícení vánočního stromu, náměstím se hemžily stovky lidí. Vše jsem chtěla zdokumentovat, ale člověk se nemohl ani pořádně hýbat, natož fotit. Nerozhodný Tak jsem cvakla alespoň mobilem rozsvícený stromeček. Město koupilo nové LED osvícení, a tak náš stromek na náměstí dostal zcela nový kabátek. Možná to s těmi světýlky trochu přehnali, ale děti stromeček naprosto uchvátil a mně se také moc líbí! Usmívající se

Má kniha výstřižků

22. listopadu 2011 v 21:05 | Lucie
Už asi třetím rokem si vedu takovou "knihu" výstřižků z různých novin a časopisů. Sbírám různé nápady, návody, inspirace a nebo si jen tak vystřihnu to, co mne zaujme, co by se mi líbilo do svého vlastního bydlení nebo to, co bych si chtěla vytvořit a podobně. Nechám Vás dnes do tohoto mého "inspiračního deníčku" nahlédnout, a jelikož se blíží ty Vánoce a můj blog je na Vánoce zaměřený, ukáži Vám právě ty výstřižky vánoční :-). Jsou především z časopisů jako je Bydlení, Marianne Bydlení a podobných časopisů o bydlení, které si já ráda kupuji a pročítám. ( Samozřejmě, že mé výstřižky nejsou pouze vánoční, v knize mám všechno možné, od ukázek různých interiérů, přes zahrady až po všelijaké zajímavé články o vaření atd. ...)

Zajímavé články a obrázky vytrhnu, vystřihnu, nalepím a dám do fóliového pouzdra a zaklapnu do desek. Desky už jsou pořádným tlouštíkem, spolu se všemi mými "vystřihovánky" už dosahují výšky 10cm a myslím, že už se do nich moc dalších fóliových pouzder nevejde Smějící se.

Už se zase těšíme... :)

20. listopadu 2011 v 17:43 | Lucie
Tentokrát nepřidávám fotky mých výtvorů či obrázky dekorací, jimiž byste se mohli inspirovat pro Vaše vlastní tvoření. Chci si pouze "pokecat" Smějící se
První adventní neděle se bleskurychle blíží, a je to viditělně znát i u nás ve městě. Nejenom, že jsou vánoční výzdobou zkrášlené velké obchodní domy, vánoční osvětlení je připraveno už i na náměstí a také v postranních uličkách našeho centra města. Už teď to vypadá skvěle, těším se, až se to všechno rozsvítí! Miluji pak večerní procházky po městě :) Včera jsem se rozhodla trochu si večer vyrazit s kamarádkou na skleničku. Sraz jsme měly na právě na náměstí. Když jsem dorazila na místo srazu, čekalo mne milé překvapení, a to v podobě malých krásných dřevěných domečků připravených na adventní trhy. Dosud nebyly naše trhy nic moc, stánky byly různorodé, někteří prodejci postávali jen tak u malého stolečku, někteří si vyrobili nehezký přístřešek z jakési igelitové látky... Zkrátka podívaná na tyhle "stánky" nebyla moc pěkná, ačkoliv jejich výrobky třeba byly lákavé. Teď si ale může každý prodejce pronajmout tento dřevěný domeček a z něho nabízet své zboží. Myslím, že je to příjemná změna, jsem ráda, že do tohoto naše město investovalo. Naše adventní trhy budou letos podle mně opravdu hezké, mám z toho radost a už se na ně těším!
A víte, na co se také těším? Na pohádky o Vánocích. Vůbec nemůžu říct, že bych z pohádek vyrostla, naopak! Moc ráda sleduji hlavně české pohádky jako je Sůl nad zlato, Tři oříšky pro Popelku apod., ale nepohrdnu ani nějakým tím americkým snímkem, mám ráda například film Sám doma, to mě vždycky bavilo. :) Jak se Vy těšíte na vánoční pohádky a pořady? Jaké jsou Vaše nejoblíbenější? Pochlubte se! :)

Tuhle písničku já můžu... :) K Vánocům sedí jak vyšitá :)


Užijte si zbytek víkendu, toho posledního "neadventního" víkendu! :)

Mé polotovary a kopa vánočního čtení

18. listopadu 2011 v 19:14 | Lucie
Doteď jsem dělala dekorace jen tak "nanečisto", teď už je to "načisto". Dnes jsem se pustila do truhlíků. Plnila jsem je jedlovým chvojím, tak krásně vonělo! :) Vůně jedličky mi vždycky navodí tu správnou atmosféru Vánoc. :) Zatím mám udělané truhlíky dva, další tři mě ještě čekají, chvojí mi totiž pro dnešek došlo. Truhlíky později dozdobíme ještě mahonem, vánočními zápichy a podobnými dekoracemi a nesmím zapomenout na vánoční světýlka, ta tomu ještě dodají šmrnc :).

Nakoupeno! :)

10. listopadu 2011 v 14:41 | Lucie
Včera jsem vám prozradila, že jsem u nás v Č.B. našla skvělý obchod s floristickými potřebami. A tak jsem se do něj dnes vydala a nakoupila všechno možné i nemožné :) Obchodem jsem prolejzala celou hodinu! Když oni tam měli tolik krásných věcí, tak jsem se musela pokochat.. :) Raději jsem si s sebou vzala méně peněz, protože já bych tam byla schopna utratit "majland" :D Přidávám fotky mého nákupu, konkrétně vánočních přízdob, kterými budu zdobit věnce a vánoční dekorace :)

 
 

Reklama