Mé (ne)vánoční povídání

Zimní "ledovo-sněhová" výzdoba :))

17. února 2015 v 21:55 | Lucie
Jaro už pomaličku klepe na dveře, a tak se už zanedlouho vrhnu na jarní a velikonoční tvoření. Ještě než na okna postavíme truhlíky s primulkami, ukáži vám, co nám okna zdobí teď. Po sundání vánoční výzdoby byla okna bez truhlíků prázdná, dveře bez věnce jakbysmet... Náš dům bez ní působil hole, smutně. A tak jsem vytvořila jednoduchou zimní "ledovou" výzdobu - do truhlíků a košíků jsem vložila větve, které jsem si nastříhala cestou na procházce, ty pak přestříkala bílým sprejem. Truhlíky omotala bílou organzou a na dveře přišel proutěný věneček laděný taktéž do bílé sněhové barvy, zdobila jsem hlavně srdíčky, ta jsou taková univerzální.


Na jaro se už moc těším, ale i končící zimu si užívám plnými doušky. Vrátili jsme se z týdenní dovolené z Alp, určitě přidám nějaké fotky, a o víkendu navštívíme ještě Šumavu. Berem plnou výbavu- lyže, snowboard, běžky... tak teď aby byl sníh a my nechodili pěšky!!

Jak jsme se "plácali" na svahu a od nás ze zahrady

15. ledna 2015 v 9:59 | Lucie
Ačkoliv kvůli vysokým teplotám veškerý sníh už slezl, na sjezdovkách stále udržovali alespoň ten technický, který si nadělali do zásob. Sice už nebyl nijak kvalitní, místy už byl vydřený, prosvítala tráva, ale to alespoň nepřilákalo takové množství lidí a sjezdovky byly téměř prázdné. Toho jsme využili, půjčila jsem si snowboard a hurá na to.

K učení jsem měla toho nejlepšího učitele, jakého jsem si mohla přát - a to mou drahou polovičku. Ten mi, jakožto instruktor snowboardingu, srozumitelně vysvětlil všechny postupy a chyby a začali jsme s praktickou výukou. Nebyla to sranda, člověk se ze začátku hrozně bojí, trochu se vzteká, občas ho přepadne beznaděj "že to prostě nepůjde!" No řeknu vám, byl to boj! Ale hrozně mě to baví!
Na svah jsme vyrazili 4 dny za sebou, první dva dny do Světlé nad Sázavou na kopec Kadlečák, další dva dny do skiareálu Šacberk u Jihlavy.


Napadl... a je zas fuč :)

6. ledna 2015 v 22:33 | Lucie
Víkendová předpověď meteorologů tentokrát opravdu nezklamala a my se o víkendu dočkali chumelenice. Jelikož ale teploty od té doby šplhají stále výš a výš, sníh taje a už nám ho mnoho nezbývá. Věřím tomu, že za celou zimu se ho ale ještě určitě dočkáme dost. Zachytila jsem prá fotek sněhu "v akci".

Stále ještě svítíme, Štědrý den u nás a Třeboňské putování č.1

3. ledna 2015 v 16:58 | Lucie
Ačkoliv Vánoce jsou už za námi, vánoční výzdobu máme doma stále- světýlka a plamínky svíček vytváří příjemnou atmosféru, a tak je nám líto výzdobu už sklízet, ještě nám tu nějakou dobu vydrží. A navíc, věnci ani truhlíkům, ačkoliv jsou dělané ze smrkového chvojí, neupadlo snad ještě ani jediné jehličí, tak by byla škoda je zlikvidovat, když jsou pořád jako čerstvé.

A tak takhle každý den v oknech svítíme... :)

Dušičkové motáníčko a tip na šumavské čtení :)

28. října 2014 v 18:09 | Lucie
Už od rána se na nás dneska za okny usmívalo sluníčko, byla by škoda zůstat doma, a tak jsem toho krásného počasí využila a vyrazila na hřbitov. Dušičkové věnce jsem měla již umotané, dělala jsem jich na zakázku více. ;)


Když už jsem u těch věnečků... ukáži vám ještě jeden, poslední podzimní, který jsem letos vytvořila. Teď už se chystám na věnečky vánoční. :-)


A nakonec pro vás mám tip na skvělé podzimní, řekněme skoro pohádkové čtení ze Šumavy, a to knihu Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete od Jaroslava Pulkrábka. Kniha je plná různých pověstí a povídaček z oblasti Šumavy, a je tak krásně čtivá! Při čtení se úplně přenesu do nějaké krásné šumavské chaloupky, sedím u vyhřáté pece v houpacím křesle, přes sebe přhozený pletený pléd a popíjím horký čaj nebo punč..... :) To je úplný sen! Knihu doporučuji ke skvělému odreagování se. :) Na obrázku můžete vidět 1.díl této knihy, a jak jsem právě zjistila, vyšel už i 2. díl, ten musím hned mít! :)

Na skok... a pak zas o dům dál :)

1. října 2014 v 21:01 | Lucie
Ahoj holky!
Páni, já se tu teda zase pěknou dobu neukázala.. A tak se hlásím, že žiju a ačkoliv nejsem již na blogu aktivní, sem a tam k vám přes rok stejně nakouknu, protože se mi po vás taky zasteskne! :-) K Vlastě chodím obdivovat fotky z cest, u Verunky číhám na to, kdy nám sdělí, že na Sněžce už napadl první sníh, k Šavrdě se chodím kochat na její krásné háčkované výtvory ( ale minule se mi její stránka nenačetla, Šavrda nám utekla??), k Janče nakukuji co originálního zas vyrobíma s těma svýma klukama...
A co dělám já? :) Musím vám říct, že se mám moc fajn. A jsem v jednom kole. Chvilku neposedím a svůj volný čas mám nabitý - hodně s přítelem cestujeme, výletujeme a jelikož se blíží zima, opět se mi zanedlouho rozjede vánoční tvořeníčko. A vlastně už jsem začala! Letos jsem vyzkoušela i jeden věnec v podzimním kabátku - tady je! :)


Užívejte krásně zbarveného podzimu, holky moje, já zas mizím o dům dál - zítra si tu Sněžku jdu zkontrolovat osobně, jedeme na víkend putovat do Krkonoš, moc se těšíím! :)

Lucka

Krásné Vánoce! :)

24. prosince 2013 v 10:58 | Lucie
I když sněhu není moc, je pár hodin do Vánoc. Přeji tedy plná bříška, spoustu dárků od Ježíška, pohodu a klid, tak jak to má být!
Krásné Vánoce a hodně štěstí a hlavně zdraví do nového roku,

přeje


Lucka :)

,,Teď kraluji já!" řekl podzim...

23. září 2013 v 21:39 | Lucie
Rozhlédněte se kolem sebe... Vidíte to? Vidíte všechny ty barvičky kolem sebe? Žlutá, oranžová, červená, hnědá... To jsou barvy podzimu. Však se také včera podzim ujal své vlády! Léto je definitivně za námi, ale nezoufejte, však uteče to jako voda a my si zanedlouho budeme opět užívat slunečních paprsků. Ale teď nechme velit ten pestrobarevný podzim, ať se nám ukáže v celé své kráse! Vždyť každé roční období je kouzelné.... :)

Čas plyne jako voda...

28. srpna 2013 v 11:36 | Lucie
... nezastavíme ho, jde dál, stejně tak i náš život jde dál, a proto nesmíme zahálet, je třeba užívat si každé vteřiny!
Léto se s námi loučí a předává velení pestrobarevnému podzimu. Také proto jsem si již dovolila zvolit podzimní - jablíčkový design blogu. Podzim mám ráda. Miluji podzimní dny i večery - posezení u dobré knihy, v ruce šálek horkého čaje či kakaa, za okny šumění deště... Horší je, když vás ten déšť přepadne zrovna někde venku! A proto si do diáře zapisuji: ,,Pořídit si do výbavy nějaké veselé holinky a deštník!"

Ale pojďte se se mnou ještě na chvíli vrátit do prosluněného léta. Léto jsem si moc užila. Nejdříve na báječné dovolené s (novým) partnerem na Krétě, v moři jsem se vykoupala také v Chorvatsku, v srpnu jsem na týden velela na dětském táboře na Lipně a poznala jsem další kouty naší krásné Čr při různých výletech...

Naší první zastávkou bude největší řecký ostrov Kréta, letovisko Plakias.

Mínus 2 stupně Celsia, sníh?

21. října 2012 v 18:51 | Lucie
Na víkendy si většinou plánujeme výlety. Už přemýšlím, kam se zase podíváme příští víkend, pro zajímavost kouknu na předpověď počasí, která nás na tyto dny čeká. A vyskočí na mne tohle!!
Sníh v říjnu? To se mi nezdá... A nezamlouvá se mi ani ta teplota, kterou nám meteorogolové předvídají... Co myslíte, vyjde jim tato předpověď?Ještěže jsem si o víkendu koupila zimní bundu, právě včas!

Podzim u nás a přípravy na zimu

9. října 2012 v 11:51 | Lucie
Jelikož muškáty nám už v okně víc jak parádu dělaly spíše ostudu , vyměnily jsme je s mamkou za vřesové truhlíky.

Vánoce za dveřmi?!

31. srpna 2012 v 12:57 | Lucie
Říkáte si, co to ta Lucka blázní s Vánoci na konci srpna?! I já se dnes divila nad pročítáním inzerátů, kde už jsou poptávky po jedlovém chvojí a vánočních ozdobách a dokonce jsem už zahlédla i pár objednávek na adventní věnce!

No ale když se to tak vezme... Léto je za námi, začíná nový školní rok a ono to do těch Vánoc hoodně rychle uteče, to tak vždycky bývá! ... Ale nechci Vás tu zbytečně stresovat s přicházející zimou, věřím, že si ještě alespoň trochu toho sluníčka užijeme, babí léto bývá ještě krásné!

Ale když už jsme u toho... Mohla bych si i já udělat už nějaké zásoby na zimu, hlavně na zimní trhy, teď je ještě spoustu času, v říjnu už bude škola a povinnosti, tak ať už to mám předpřipravené. Obracím se proto s tímto na Vás a ukáži Vám malý seznam věcí, které sháním a které se mi jistě budou hodit.

Porozhlédněte se, prosím, doma jestli Vám některé z těchto věcí doma třeba nepřekáží či byste je už nevyužili... Ráda je od Vás koupím či vyměním, dary jsou samozřejmě také vítány.

Luční hádanka, netopýří uši a kouzelné nebe

28. srpna 2012 v 17:10 | Lucie
Během léta jsme se ve slunných dnech vydali párkrát na procházku na louku. Kochali jsme se krásou barevného lučního kvítí a nasávali jeho příjemnou vůni. Foťák jsem samozřejmě nenechala doma! Mimo jiné jsem vycvakla i tyhle dvě rostlinky a jestlipak poznáte, o jaké luční kvítí jde!

Malá nápověda: ... český název této rostliny vznikl podle modré barvy jejích květů. Ta totiž lidem připomínala modré dívčí oči, které marně čekaly na návrat svého milého z vojny.
... je to velmi cenná bylina, používají se všechny její části. ( Např. z kořene se dají připravovat nápoje
jakožto náhražka v dobách nedostatku kávy)
... látky obsažené v této rostlině mají příznivý vliv na trávení, činnost jater, sleziny, žlučníku, slinivky břišní
a krevního řečiště včetně srdce
... mimo vnitřního užití se dá používat i mast - na ekzémy, opruzeniny a vředy, také jako oční kapky při
zánětech

Že nerostou? Ale rostou! Jen vědět, kam na ně...

19. srpna 2012 v 14:44 | Lucie
"Hříbková sezóna" už je za námi, a tak bychom v lese jen marně houby hledali. Teď se na ně musí jinam. Kam? K osikám! Ty rostou na okrajích lesa, pasekách a loukách. A právě tam už nás vyhlížely nedočkavé oranžové hlavičky křemenáčů , které už se těšily, jak se pěkně uvelebí v našich košících!

Podvečerní spoušť

4. srpna 2012 v 20:43 | Lucie
Nene, to co držím v ruce není korálek, nýbrž jedna z mnoha krup, které nás překvapily během dnešního podvečera.

Pozdrav na papíře...

3. července 2012 v 20:31 | Lucie
Začaly velké letní prázdniny, rodiny odjíždějí na dovolené, ať už do Čech či do zahraničí... A právě z takovýchto cest já od svých známých a přátel hrozně ráda dostávám dopisy a hlavně pohledy. Na přední stránce si prohlédnu, jak určitá destinace, v které se zrovna můj přítel/přítelkyně apod. nachází vypadá, trošičku si zazávidím a vrhnu se na čtení zadní stránky, kde se dozvím, jak se jim na dovolené líbí či nelíbí, co zažili a nezažili, co jim chutná či nechutná... A podobně...

Už rostou!

28. června 2012 v 19:17 | Lucie
Tedy nevím jak houby, ale borůvky ano! Včera jsme se odpoledne ve volném čase vydali do nedalekého lesíka na Včelné u Českých Budějovic, a byli jsme překvapení, jaká modrá záplava borůvek se zde nachází. V sestavě já, mamka a mladší sestra jsme společně nasbírali 4 kila borůvek, ale dalo to zabrat! Nohy bolí, záda bolí, ruce modré, oblečení je celé borůvkové... Zkrátka fialoví jsme byly až za ušima! Ono se řekne, 4 kila, co to je... Ale borůvky se nesbírají snadno, však to máte všichni odzkoušené. A ačkoliv jsme na to byli 3, naše malá ,,pomocnice" nám spíš dělala dozor, než aby poctivě sbírala borůvky...

Rodinná dovolená v Chorvatsku - kam?

9. května 2012 v 16:13 | Lucie
Začal nám květen a to je už je ten správný čas vybrat a naplánovat si dovolenou. My jsme si pro letošní rok vybrali Chorvatsko.

Naše rozkvetlá zahrádka

23. dubna 2012 v 17:14 | Lucie
Jaro je krásné, všude kolem to hýří barvami, vše rozkvétá... Nádherná podívaná! Pro alergiky to už asi tak příjemné roční období není , mně ale pyl nevadí, a tak nasávám tu jarní atmosféru co se dá. Naše zahrada už se také probouzí, a tak jsem popadla foťák a "vycvakla" vše, co se dalo.

Modřenců byste u nás na záhoně moc nenašli, tenhle jsem "ukradla" naší babičce, je to jiný druh, světle modrý. Postupem času se určitě rozrostou, a na to se moc těším, ta modrá záplava květů se mi moc líbí. ... Od přítele jsem si přivezla modřence i klasické tmavě modré, a tak už zbývají jen ty bílé, však já na ně někde přijdu.

Grilovací premiéra

21. dubna 2012 v 20:42 | Lucie
Jelikož dnešní den byl přímo stvořený k příjemnému posezení na zahrádce, oprášili jsme náš gril a letos ho poprvé vyzkoušeli.

K masíku jsme si připravili salát z rajčat, okurek, ředkviček a polníčku. Kdo jste polníček ještě nezkoušel, rozhodně doporučuji, je velmi chutný. Za to poslední dobou velmi oblíbená rukola mne nijak nezaujala, spíše naopak, vadí mi její hořká chuť...

Velikonoční pečení a barvení vajíček

7. dubna 2012 v 19:40 | Lucie
Beránek, mazanec a barvení vajíček k Velikonocům zkrátka patří, a tak i u nás tyhle zvyky dodržujeme. V týdnu jsme se s mamkou pustily do pečení beránků... Děláme rovnou 3, jelikož jeden je pro nás, druhý pro babičku, a ten třetí pro naší druhou babičku... Všem jsme uvázali kolem krku barevnou mašli a jsou z nich fešáci.


Látková vajíčka a velikonoční trhy

1. dubna 2012 v 16:16 | Lucie
V Pucíkově se mi moc líbila látková velikonoční vajíčka, která Peťka vyráběla. Nalákala mě a chtěla jsem si je vyzkoušet také. Chvilku mi trvalo, než jsem narazila na nějaké pěkné látečky za přijatelnou cenu, nakonec jsem je našla na Mimibazaru.

Koupila jsem si balíček zbytkové metráže v těchto jarních veselých barvách...

Velikonoční truhlíčky, kočičky a nový záhon

24. března 2012 v 18:44 | Lucie
Jelikož Velikonoce jsou již za dveřmi a naše okenní parapety byly už dlouho holé, ozdobily jsme je dnes s mamčou truhlíky. Do nich jsme nasázely primulky a macešky, mezi ně zapíchaly proutky z kroucené vrby a na tu pak zavěsily pár velikonočních vajíček. A hned máme ten domeček veselejší.

Slepička, výsev letniček a další velikonoční dekorace

21. března 2012 v 8:14 | Lucie
Jelikož se šitím teprve začínám a ušít takovouhle nádheru bych ještě nesvedla, rozhodla jsem se tyhle velikonoční ozdůbky zakoupit od jedné moc milé a šikovné paní na Fleru. Včera mi balíček přišel a udělal mi opravdu velkou radost, slepička, zápich s husičkou, srdíčko a ptáček se mi moooc líbí! Aspoň mám teď to šití podle čeho trénovat.

Malá ukázka našeho bydlení - mamčina ložnice

4. března 2012 v 11:34 | Lucie
Naše mamka v týdnu oslavila své 39. narozeniny. A k narozeninám pochopitelně patří dárečky! Jelikož má mamka novou ložnici ( původně byla místnost můj pokoj) a v ní pouze základní nábytek, dokoupili jsme jí pár doplňků, aby se ve své nové ložnici trochu více zabydlela.

Dostala nové ratanové koše, menší košíky na noční stolek, polštářky, květináčky, voňavou, svíčku a dřevěné písmenko "L", jelikož mamka je Lenka....

 
 

Reklama