Říjen 2014

Dušičkové motáníčko a tip na šumavské čtení :)

28. října 2014 v 18:09 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Už od rána se na nás dneska za okny usmívalo sluníčko, byla by škoda zůstat doma, a tak jsem toho krásného počasí využila a vyrazila na hřbitov. Dušičkové věnce jsem měla již umotané, dělala jsem jich na zakázku více. ;)


Když už jsem u těch věnečků... ukáži vám ještě jeden, poslední podzimní, který jsem letos vytvořila. Teď už se chystám na věnečky vánoční. :-)


A nakonec pro vás mám tip na skvělé podzimní, řekněme skoro pohádkové čtení ze Šumavy, a to knihu Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete od Jaroslava Pulkrábka. Kniha je plná různých pověstí a povídaček z oblasti Šumavy, a je tak krásně čtivá! Při čtení se úplně přenesu do nějaké krásné šumavské chaloupky, sedím u vyhřáté pece v houpacím křesle, přes sebe přhozený pletený pléd a popíjím horký čaj nebo punč..... :) To je úplný sen! Knihu doporučuji ke skvělému odreagování se. :) Na obrázku můžete vidět 1.díl této knihy, a jak jsem právě zjistila, vyšel už i 2. díl, ten musím hned mít! :)


Na skok... a pak zas o dům dál :)

1. října 2014 v 21:01 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Ahoj holky!
Páni, já se tu teda zase pěknou dobu neukázala.. A tak se hlásím, že žiju a ačkoliv nejsem již na blogu aktivní, sem a tam k vám přes rok stejně nakouknu, protože se mi po vás taky zasteskne! :-) K Vlastě chodím obdivovat fotky z cest, u Verunky číhám na to, kdy nám sdělí, že na Sněžce už napadl první sníh, k Šavrdě se chodím kochat na její krásné háčkované výtvory ( ale minule se mi její stránka nenačetla, Šavrda nám utekla??), k Janče nakukuji co originálního zas vyrobíma s těma svýma klukama...
A co dělám já? :) Musím vám říct, že se mám moc fajn. A jsem v jednom kole. Chvilku neposedím a svůj volný čas mám nabitý - hodně s přítelem cestujeme, výletujeme a jelikož se blíží zima, opět se mi zanedlouho rozjede vánoční tvořeníčko. A vlastně už jsem začala! Letos jsem vyzkoušela i jeden věnec v podzimním kabátku - tady je! :)


Užívejte krásně zbarveného podzimu, holky moje, já zas mizím o dům dál - zítra si tu Sněžku jdu zkontrolovat osobně, jedeme na víkend putovat do Krkonoš, moc se těšíím! :)

Lucka