Září 2012

Parta vydlabanců :)

23. září 2012 v 14:38 | Lucie |  Trocha tvoření
Halloween neslavím, ale tradice vydlabávání dýní v anglicky mluvících zemích se mi líbí. Tak proč si rozsvícené dýně nepostavit před dům i u nás? Tohle je naše ,strašidelná´ trojka.


Už jste také někdy zkoušeli vydlabat si dýni? Mně se dýně a dekorace s nimi moc líbí!

Poznávání českobudějovických památek v rámci Dnů evropského dědictví

17. září 2012 v 16:34 | Lucie |  Výletování
Jak je již v nadpisu zmíněno, v sobotu u nás v Českých Budějovicích - a vlastně i ve spoustě jiných měst České republiky - probíhaly Dny evropského dědictví. Tyto dny každoročně právě v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor , včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

A tak jsme v sobotu podnikli odpolední výlet do námi známého města, totiž našeho rodného města, Českých Budějovic. Ale jak moc je nám vlastně známo? Mysleli jsme si, že už toho o našem městě víme spoustu, ale ejhle, to jsme se tedy pěkně mýlili!
Díky Dnům evropského dědictví jsme se dostali do míst, kam bychom se za normálním podmínek vůbec nedostali a nebo nás třeba jen zatím nenapadlo určité místo navštívit.... Jedním z takových míst je i Rabenštejnská věž.


Skoro jako u moře...

12. září 2012 v 14:20 | Lucie |  Výletování
... to o víkendu vypadalo na pískovně u Suchdola nad Lužnicí. Projížděli jsme v neděli kolem, a tak jsme se na chvilku zastavili, abychom zjistili, "jaká je voda". Počasí bylo nádherné, u nás přes 30° C, ale voda už je studená, brrr! Někteří otužilejší se však ještě koupali, chtěli využít možná posledních krásných slunných dnů letos..


Stará polička do kuchyně k renovaci

6. září 2012 v 17:50 | Lucie |  Co vy na to?
U babičky ve sklepě se nám hromadí spoustu starých i starožitných věcí, které už nevyužijeme - mimo jiné i tato polička. Babička ji měla přes 30 let v kuchyni, nyní má kuchyň novou a polička leží ladem. Ve sklepě je jí škoda, třeba by se Vám někomu hodila?Šikovné ruce by ji určitě krásně zrenovovaly, třeba nějak takhle?


Pokud máte někdo zájem, napište, nabídněte cenu, určitě se domluvíme! ;)

Prosba - Ikea

3. září 2012 v 16:48 | Lucie |  Co vy na to?
Pro ty, kteří bydlí v blízkosti nákupního centra Ikea a třeba nááhodou se tam v blízké době chystají - sháním tyto plechové květináčky, bohužel však mám Ikeu z Českých Budějovic velmi z ruky. Tak pokud byste někdo měl do Ikea cestu a byl tak ochotný a mohl mi tyto květináčky zakoupit a poslat poštou - peníze zašlu předem na účet. Byla bych moc moc vděčná!

Potřebovala bych 4 ks o výšce 15cm za 49Kč a 1ks o výšce 18cm za 79Kč.Najde se nějaká dobrá hodná dušička? :))