Srpen 2012

Vánoce za dveřmi?!

31. srpna 2012 v 12:57 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Říkáte si, co to ta Lucka blázní s Vánoci na konci srpna?! I já se dnes divila nad pročítáním inzerátů, kde už jsou poptávky po jedlovém chvojí a vánočních ozdobách a dokonce jsem už zahlédla i pár objednávek na adventní věnce!

No ale když se to tak vezme... Léto je za námi, začíná nový školní rok a ono to do těch Vánoc hoodně rychle uteče, to tak vždycky bývá! ... Ale nechci Vás tu zbytečně stresovat s přicházející zimou, věřím, že si ještě alespoň trochu toho sluníčka užijeme, babí léto bývá ještě krásné!

Ale když už jsme u toho... Mohla bych si i já udělat už nějaké zásoby na zimu, hlavně na zimní trhy, teď je ještě spoustu času, v říjnu už bude škola a povinnosti, tak ať už to mám předpřipravené. Obracím se proto s tímto na Vás a ukáži Vám malý seznam věcí, které sháním a které se mi jistě budou hodit.

Porozhlédněte se, prosím, doma jestli Vám některé z těchto věcí doma třeba nepřekáží či byste je už nevyužili... Ráda je od Vás koupím či vyměním, dary jsou samozřejmě také vítány.

Luční hádanka, netopýří uši a kouzelné nebe

28. srpna 2012 v 17:10 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Během léta jsme se ve slunných dnech vydali párkrát na procházku na louku. Kochali jsme se krásou barevného lučního kvítí a nasávali jeho příjemnou vůni. Foťák jsem samozřejmě nenechala doma! Mimo jiné jsem vycvakla i tyhle dvě rostlinky a jestlipak poznáte, o jaké luční kvítí jde!

Malá nápověda: ... český název této rostliny vznikl podle modré barvy jejích květů. Ta totiž lidem připomínala modré dívčí oči, které marně čekaly na návrat svého milého z vojny.
... je to velmi cenná bylina, používají se všechny její části. ( Např. z kořene se dají připravovat nápoje
jakožto náhražka v dobách nedostatku kávy)
... látky obsažené v této rostlině mají příznivý vliv na trávení, činnost jater, sleziny, žlučníku, slinivky břišní
a krevního řečiště včetně srdce
... mimo vnitřního užití se dá používat i mast - na ekzémy, opruzeniny a vředy, také jako oční kapky při
zánětech


Že nerostou? Ale rostou! Jen vědět, kam na ně...

19. srpna 2012 v 14:44 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
"Hříbková sezóna" už je za námi, a tak bychom v lese jen marně houby hledali. Teď se na ně musí jinam. Kam? K osikám! Ty rostou na okrajích lesa, pasekách a loukách. A právě tam už nás vyhlížely nedočkavé oranžové hlavičky křemenáčů , které už se těšily, jak se pěkně uvelebí v našich košících!


Pojďte se s námi projít po Českých Budějovicích! :)

8. srpna 2012 v 20:20 | Lucie |  Výletování
Jelikož se nám dnes nechtělo sedět doma, zároveň jsme ale také nechtěly nikam daleko na výlet, rozhodly jsme se se sestrou vydat se jen tak na procházku do centra města kde bydlíme - tedy Českých Budějovic. Naším hlavním cílem byl výšlap na Černou věž, která stojí na našem českobudějovickém náměstí.

Věž jsme vyhlíželi už z dálky... Ještě pár kroků... A jsme tu!


Sladký rybízový úsměv :)

7. srpna 2012 v 13:30 | Lucie |  Dobroty
Rybíz už jsme téměř všechen sklidili a nadělali z něho marmeládu, koláče, brusinky nebo také pečený čaj. I přesto pár kuliček na stromkách zbylo, a tak jsem se rozhodla otrhat i ty poslední zbytečky a z těch udělat rybízové muffinky. Teď už jsou rybízové stromky úplně holé, nezbyla snad ani kulička.


Istrijské putování - od Rijeky, přes městečko Opatija až k Limskému kanálu

6. srpna 2012 v 10:43 | Lucie |  Výletování

Dalším cílem našeho putování po chorvatské Istrii bylo město Rijeka. Rijeka je se svými 145 000 obyvateli třetím největším městem země. Těšili jsme se, co všechno v tak velkém městě uvidíme. Památky, obchody, přístav... Ovšem v městečku jsme se zdrželi jen velmi krátce, byli jsme totiž doslova vyhnáni!...


Podvečerní spoušť

4. srpna 2012 v 20:43 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Nene, to co držím v ruce není korálek, nýbrž jedna z mnoha krup, které nás překvapily během dnešního podvečera.


Istrijské putování - Rovinj

2. srpna 2012 v 22:55 | Lucie |  Výletování
Z dovolené jsme se sice vrátili už v sobotu, ale já se k počítači dostávám pořádně až dnes. A chci vám povyprávět, jakže jsme se to v tom Chorvatsku měli!

Na cestu jsme vyrazili kolem 4 hodiny ranní. Už od rána silně pršelo a bylo celkem chladno, tak už jsme se těšili do těch teplejších krajin. Počítali jsme s cca 10ti hodinovou jízdou, ale ouha! Cesta se nám pěkně protáhla, a to o celé 4 hodiny! Cestou jsme totiž potkali 2 dopravní nehody, jedna se stala ještě na území Rakouska, kde jsme stáli snad přes 2 hodiny na jakémsi mostě, za deště, za bouřky... Nic příjemného. Ta druhá pak byla v tunelu Karavanky na hranicích Rakouska a Slovinska. Tam jsme se zdrželi o další 2 hodiny navíc. Nehody nebyly nijak vážné, šlo spíše o poruchu automobilu, ale cestu to všem řidičům velmi znepříjemnilo. Čekání a čekání....

No ale nakonec jsme se dočkali!