Duben 2012

Naše rozkvetlá zahrádka

23. dubna 2012 v 17:14 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Jaro je krásné, všude kolem to hýří barvami, vše rozkvétá... Nádherná podívaná! Pro alergiky to už asi tak příjemné roční období není , mně ale pyl nevadí, a tak nasávám tu jarní atmosféru co se dá. Naše zahrada už se také probouzí, a tak jsem popadla foťák a "vycvakla" vše, co se dalo.

Modřenců byste u nás na záhoně moc nenašli, tenhle jsem "ukradla" naší babičce, je to jiný druh, světle modrý. Postupem času se určitě rozrostou, a na to se moc těším, ta modrá záplava květů se mi moc líbí. ... Od přítele jsem si přivezla modřence i klasické tmavě modré, a tak už zbývají jen ty bílé, však já na ně někde přijdu.


Grilovací premiéra

21. dubna 2012 v 20:42 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Jelikož dnešní den byl přímo stvořený k příjemnému posezení na zahrádce, oprášili jsme náš gril a letos ho poprvé vyzkoušeli.

K masíku jsme si připravili salát z rajčat, okurek, ředkviček a polníčku. Kdo jste polníček ještě nezkoušel, rozhodně doporučuji, je velmi chutný. Za to poslední dobou velmi oblíbená rukola mne nijak nezaujala, spíše naopak, vadí mi její hořká chuť...


Putování po Itálii - ostrovy Murano a Burano

20. dubna 2012 v 11:05 | Lucie |  Výletování
Na prohlédnutí Benátek jsme měli téměř celý den, avšak abychom viděli i něco jiného, o půl 4 na nás čekala objednaná loď, která nás zavezla i na okolní benátské ostrovy, na ostrov Murano a Burano.

Tohle je ta naše krasavice.


Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu! :)

19. dubna 2012 v 10:57 | Lucie |  Výletování
Po kratší odmlce se znovu hlásím. A kde že jsem trajdala? Vydaly jsme se s kamarádkou na prodloužený víkend do Itálie, konkrétně do města Verona a do Benátek. S výletem jsme byly velice spokojené, ačkoliv byl celkem náročný. Totiž sedět 10 hodin v jedné a té samé poloze v autobuse, pak téměř v kuse celé 2 dny chodit po městě a pak znovu nasednout na tu nepohodlnou cestu do autobusu, dá to zabrat! Ale stálo to za to!
Dnes vám chci ukázat pár fotek právě z Benátek. Benátky jsem navštívila poprvé a moc se mi město líbilo, rozhodně bych se sem ještě alespoň jednou chtěla vrátit, protože to je nádherná podívaná.


Velikonoční pečení a barvení vajíček

7. dubna 2012 v 19:40 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Beránek, mazanec a barvení vajíček k Velikonocům zkrátka patří, a tak i u nás tyhle zvyky dodržujeme. V týdnu jsme se s mamkou pustily do pečení beránků... Děláme rovnou 3, jelikož jeden je pro nás, druhý pro babičku, a ten třetí pro naší druhou babičku... Všem jsme uvázali kolem krku barevnou mašli a jsou z nich fešáci.Látková vajíčka a velikonoční trhy

1. dubna 2012 v 16:16 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
V Pucíkově se mi moc líbila látková velikonoční vajíčka, která Peťka vyráběla. Nalákala mě a chtěla jsem si je vyzkoušet také. Chvilku mi trvalo, než jsem narazila na nějaké pěkné látečky za přijatelnou cenu, nakonec jsem je našla na Mimibazaru.

Koupila jsem si balíček zbytkové metráže v těchto jarních veselých barvách...