Březen 2012

Velikonoční truhlíčky, kočičky a nový záhon

24. března 2012 v 18:44 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Jelikož Velikonoce jsou již za dveřmi a naše okenní parapety byly už dlouho holé, ozdobily jsme je dnes s mamčou truhlíky. Do nich jsme nasázely primulky a macešky, mezi ně zapíchaly proutky z kroucené vrby a na tu pak zavěsily pár velikonočních vajíček. A hned máme ten domeček veselejší.


Slepička, výsev letniček a další velikonoční dekorace

21. března 2012 v 8:14 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Jelikož se šitím teprve začínám a ušít takovouhle nádheru bych ještě nesvedla, rozhodla jsem se tyhle velikonoční ozdůbky zakoupit od jedné moc milé a šikovné paní na Fleru. Včera mi balíček přišel a udělal mi opravdu velkou radost, slepička, zápich s husičkou, srdíčko a ptáček se mi moooc líbí! Aspoň mám teď to šití podle čeho trénovat.


Tvoření, tvoření a ještě jednou tvoření... aneb Velikonoční věnce

15. března 2012 v 22:20 | Lucie |  Trocha tvoření
Omlouvám se za mou neaktivitu jak na mém, tak i na Vašich blozích, jsem tento týden velice zaneprázdněna a ve "skluzu" . Vyrábím totiž věnce na Velikonoce, s kterými to chci zkusit na našich rukodělných trzích, které se u nás celoročně konají na jednom z menších náměstíček v Budějovicích. A ono nejen to vyrábění, ale také zařizování a shánění materiálu zabere tolik času, že si za celý den ani jednou k tomu počítači nesednu... Ale teď jsem tady a své věnce Vám chci ukázat, tady jsou.

Tenhle je laděný do červené barvy, průměr cca 30 cm


Vzpomínky na léto - Mallorca část 3.: Návštěva Marinelandu

8. března 2012 v 19:40 | Lucie |  Výletování
Na Mallorce jsme jen nelenošili na pláži, ale také podnikali různé výlety. Jedním z nich byla návštěva ZOO a delfinária Marineland. U hotelu nás nabral autobus, tím jsme jeli asi půl hodinky, čímž jsme viděli i další krásná zákoutí Mallorcy, a byli jsme na místě. Marineland je jeden z největších evropských delfinárií a je skvělým zážitkem nejen pro děti.

Vchod do ZOO a delfinária


Malá ukázka našeho bydlení - mamčina ložnice

4. března 2012 v 11:34 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Naše mamka v týdnu oslavila své 39. narozeniny. A k narozeninám pochopitelně patří dárečky! Jelikož má mamka novou ložnici ( původně byla místnost můj pokoj) a v ní pouze základní nábytek, dokoupili jsme jí pár doplňků, aby se ve své nové ložnici trochu více zabydlela.

Dostala nové ratanové koše, menší košíky na noční stolek, polštářky, květináčky, voňavou, svíčku a dřevěné písmenko "L", jelikož mamka je Lenka....


Milé dárečky :)

4. března 2012 v 10:32 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Od Jitky a Mii jsem dostala další ocenění mého blogu, je to moc milé a já jim tímto moc děkuji! :) Potěšily jste mne, jsem ráda, že se Vám můj blog líbí! :)


U Mii jsem se zúčastnila fotosoutěže s tématem "Slůňo". Tohle byla má soutěžní fotografie- západ slunce, fotku jsem nazvala "Ukládající se ke spánku".


V soutěži jsem dosáhla 2. místa, mám radost, děkuji za hlasy a také děkuji Mie za úžasný diplomek! :)


Děkuji!:)