Leden 2012

Tak tohle já můžu :)

11. ledna 2012 v 20:36 | Lucie |  Co mě zaujalo
Na internetu jsem narazila na obchůdek s dekoračním a dárkovým zbožím ve francouzském a skandinávském stylu. Obchůdek se jmenuje Studio Taba. Nejspíš ho někteří z Vás znají, já na něj narazila dnes poprvé. A musím říct, že bych si rozhodně vybrala! :) Nábytek, dekorace a doplňky v tomto stylu se mi moc líbí, do budoucna sním o tom, že budu mít takto zařízenou kuchyň. Snad se mi ten sen splní! Usmívající se Ale na to je ještě času dost, teď je na řadě maminčina ložnice. Totiž, naše mamSmějící seka bude mít v únoru narozeniny, přemýšlím tedy, že bych jí něco z tohoto obchůdku koupila. Má novou ložnici, nábytek v ní už má sestavený, pár doplňků se tam také najde, ale stále je to ještě takové holé... Myslím, že některé věcičky ze Studia Taba by ložnice perfektně zkrášlily a zútulnily. Usmívající se

Pár ukázek z obchodu:

Tyhle fotorámečky by se přesně hodily do mamčiny ložnice na noční stolek .Smějící se


Podivuhodné putování somálské kočovnice...

10. ledna 2012 v 14:15 | Lucie |  Za kulturou...
Pokud přemýšlíte, jakou knihu si zapůjčit nebo koupit, rozhodně Vám doporučuji knihu Květ pouště a pak její volné pokračování Svítání na poušti.


Jak se zobrazuje Vám?

9. ledna 2012 v 16:51 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Všimla jsem si, že vzhled blogu se v každém internetovém prohlížeči zobrazuje úplně jinak...

Takto by měl můj blog vypadat, takhle jsem si ho představovala. Obrázek vlevo - věnec - se zobrazuje téměř celý, to samé obrázek vpravo - svíčky - jsou vidět celé a vedle sklenice je ještě volné místo. ( Internet Explorer )


Výroba domácího mýdla

5. ledna 2012 v 16:52 | Lucie |  Trocha tvoření
Nudu zaháním tvořením, a protentokrát jsem tvořila mýdla. Usmívající se Na internetu jsem narazila na spoustu návodů, jak udělat mýdlo opravdu "po domácku". Ale všechny postupy byly pro mne celkem složité a zdlouhavé. Já si koupila už připravenou glycerínovou hmotu, která se jen rozpustí a leje rovnou do formy. Podrobnější postup na Vás vykoukne po rozkliknutí celého článku. Mrkající

A toto je ukázka mé dnešní práce... Malá mýdla ve tvaru mořských potvůrek a mušliček. Pozor, mohou Vás nakazit letní náladou a přemýšlením o moři a dovolené! I já se nakazila a nejraději bych hned hupsla do vln a rozvalovala se někde na pláži... Usmívající se Smějící seRekonstrukce :)

2. ledna 2012 v 16:43 | Lucie
Jelikož doteď byl můj blog zaměřen hlavně na Vánoce a vánoční tvoření, ale já bych tu s Vámi chtěla zůstat i nadále, musím to tu trochu poupravit, hlavně co se rubrik týče. A tak se nelekejte, co že se to tu děje. :)

Lucka