Listopad 2011

Návštěva adventních trhů + naše letošní vánoční výzdoba

27. listopadu 2011 v 18:52 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Včerejším dnem u nás v Českých Budějovicích začaly adventní trhy. Jelikož se při této příležitosti konalo i 1. rozsvícení vánočního stromu, náměstím se hemžily stovky lidí. Vše jsem chtěla zdokumentovat, ale člověk se nemohl ani pořádně hýbat, natož fotit. Nerozhodný Tak jsem cvakla alespoň mobilem rozsvícený stromeček. Město koupilo nové LED osvícení, a tak náš stromek na náměstí dostal zcela nový kabátek. Možná to s těmi světýlky trochu přehnali, ale děti stromeček naprosto uchvátil a mně se také moc líbí! Usmívající se


Toulky Českým Krumlovem

25. listopadu 2011 v 20:29 | Lucie |  Výletování
Jelikož pátek je dnem, kdy nemám školu a náš taťka si vzal pro dnešek dovolenou, rozhodli jsme se udělat si malý výlet, výlet do Českého Krumlova, který je od nás- tedy od Budějc- hned za rohem. :) V novinách jsem zahlédla, že se Český Krumlov už také chystá na adventní trhy, a tak jsem byla plná očekávání, jestli náhodou už na stánečky nenarazíme... A narazili jsme! :) Udělali jsme si po tomto krásném městě, která já mám moc ráda, skvělou procházku - prolezli jsme nejrůznější uličky - a že jich tedy v Krumlově je (!) :)


Má kniha výstřižků

22. listopadu 2011 v 21:05 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Už asi třetím rokem si vedu takovou "knihu" výstřižků z různých novin a časopisů. Sbírám různé nápady, návody, inspirace a nebo si jen tak vystřihnu to, co mne zaujme, co by se mi líbilo do svého vlastního bydlení nebo to, co bych si chtěla vytvořit a podobně. Nechám Vás dnes do tohoto mého "inspiračního deníčku" nahlédnout, a jelikož se blíží ty Vánoce a můj blog je na Vánoce zaměřený, ukáži Vám právě ty výstřižky vánoční :-). Jsou především z časopisů jako je Bydlení, Marianne Bydlení a podobných časopisů o bydlení, které si já ráda kupuji a pročítám. ( Samozřejmě, že mé výstřižky nejsou pouze vánoční, v knize mám všechno možné, od ukázek různých interiérů, přes zahrady až po všelijaké zajímavé články o vaření atd. ...)

Zajímavé články a obrázky vytrhnu, vystřihnu, nalepím a dám do fóliového pouzdra a zaklapnu do desek. Desky už jsou pořádným tlouštíkem, spolu se všemi mými "vystřihovánky" už dosahují výšky 10cm a myslím, že už se do nich moc dalších fóliových pouzder nevejde Smějící se.


Adventní kalendář...

21. listopadu 2011 v 20:38 | Lucie |  Vánoční dekorace
.. je hotový! :-) Už ho stačí jen naplnit sladkostmi a drobnými dárečky. Ještě přemýšlím, zda ho nechám zavěšený takto vodorovně nebo ho pověsím svisle ze stropu... Přiznávám, že látkové pytlíčky by vypadaly mnohem lépe než tyto papírové, ale to se nejdříve budu muset více zkamarádit s jehlou a šicím strojem, zatím jsme totiž jen vzdálení známí :-). Ale i přesto udělal mé mladší sestře velkou radost, to jsem tedy ráda! :-) ( Návod na tento adventní kalendář najdete zde .)


Už se zase těšíme... :)

20. listopadu 2011 v 17:43 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Tentokrát nepřidávám fotky mých výtvorů či obrázky dekorací, jimiž byste se mohli inspirovat pro Vaše vlastní tvoření. Chci si pouze "pokecat" Smějící se
První adventní neděle se bleskurychle blíží, a je to viditělně znát i u nás ve městě. Nejenom, že jsou vánoční výzdobou zkrášlené velké obchodní domy, vánoční osvětlení je připraveno už i na náměstí a také v postranních uličkách našeho centra města. Už teď to vypadá skvěle, těším se, až se to všechno rozsvítí! Miluji pak večerní procházky po městě :) Včera jsem se rozhodla trochu si večer vyrazit s kamarádkou na skleničku. Sraz jsme měly na právě na náměstí. Když jsem dorazila na místo srazu, čekalo mne milé překvapení, a to v podobě malých krásných dřevěných domečků připravených na adventní trhy. Dosud nebyly naše trhy nic moc, stánky byly různorodé, někteří prodejci postávali jen tak u malého stolečku, někteří si vyrobili nehezký přístřešek z jakési igelitové látky... Zkrátka podívaná na tyhle "stánky" nebyla moc pěkná, ačkoliv jejich výrobky třeba byly lákavé. Teď si ale může každý prodejce pronajmout tento dřevěný domeček a z něho nabízet své zboží. Myslím, že je to příjemná změna, jsem ráda, že do tohoto naše město investovalo. Naše adventní trhy budou letos podle mně opravdu hezké, mám z toho radost a už se na ně těším!
A víte, na co se také těším? Na pohádky o Vánocích. Vůbec nemůžu říct, že bych z pohádek vyrostla, naopak! Moc ráda sleduji hlavně české pohádky jako je Sůl nad zlato, Tři oříšky pro Popelku apod., ale nepohrdnu ani nějakým tím americkým snímkem, mám ráda například film Sám doma, to mě vždycky bavilo. :) Jak se Vy těšíte na vánoční pohádky a pořady? Jaké jsou Vaše nejoblíbenější? Pochlubte se! :)

Tuhle písničku já můžu... :) K Vánocům sedí jak vyšitá :)


Užijte si zbytek víkendu, toho posledního "neadventního" víkendu! :)

Mé polotovary a kopa vánočního čtení

18. listopadu 2011 v 19:14 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Doteď jsem dělala dekorace jen tak "nanečisto", teď už je to "načisto". Dnes jsem se pustila do truhlíků. Plnila jsem je jedlovým chvojím, tak krásně vonělo! :) Vůně jedličky mi vždycky navodí tu správnou atmosféru Vánoc. :) Zatím mám udělané truhlíky dva, další tři mě ještě čekají, chvojí mi totiž pro dnešek došlo. Truhlíky později dozdobíme ještě mahonem, vánočními zápichy a podobnými dekoracemi a nesmím zapomenout na vánoční světýlka, ta tomu ještě dodají šmrnc :).


Neodolala jsem a musela si jí koupit...

14. listopadu 2011 v 19:44 | Lucie |  Vánoční dekorace
... totiž tuhle baňku. Už delší dobu jsem po ní házela oči v obchodě Marks&Spencer a dnes jsem se rozhodla a koupila si jí. Je to průhledná koule a uvnitř ní jsou snad stovky malých stříbrných vloček. Když s koulí zatřesu, vločky krásně poletují :). Já jí prostě musela mít! :)


Vánoční stromečky a andělský svícen

11. listopadu 2011 v 17:11 | Lucie |  Vánoční dekorace
Jelikož jsem dnes měla spoustu volného času, vrhla jsem se znovu na nějaké to vánoční tvoření. :) Nejdříve jsem dělala trojúhelníčkové stromečky ( inspirace opět u paní Pavly, viděla jsem je však už i v časopise o bydlení z minulého roku). Stříbrný je už hotový, zlatý čeká na dodělávku.Nakoupeno! :)

10. listopadu 2011 v 14:41 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Včera jsem vám prozradila, že jsem u nás v Č.B. našla skvělý obchod s floristickými potřebami. A tak jsem se do něj dnes vydala a nakoupila všechno možné i nemožné :) Obchodem jsem prolejzala celou hodinu! Když oni tam měli tolik krásných věcí, tak jsem se musela pokochat.. :) Raději jsem si s sebou vzala méně peněz, protože já bych tam byla schopna utratit "majland" :D Přidávám fotky mého nákupu, konkrétně vánočních přízdob, kterými budu zdobit věnce a vánoční dekorace :)


Skvělý objev :)

9. listopadu 2011 v 20:06 | Lucie |  Mé (ne)vánoční povídání
Jelikož dnešní přednáška ve škole mne vůbec nelákala, rozhodly jsme se ji s kamarádkou vynechat. :) Tím pádem jsme měly spoustu volného času, a ten jsme využily k trajdání po různých obchodech ve městě. Dárky jsem sice žádné nenakoupila, ale zato jsem našla skvělý obchod s floristickými potřebami. Funguje jako velkoobchod i maloobchod, takže si sortiment můžeme zakoupit i my "nefloristé" :) Obchod je veelký, je v něm všechno, na co si jen vzpomenete, byla jsem tam vyjevená jak Alenka v říši divů :). Obdivovala jsem různobarevné organzy, látky, stuhy, velké množstvé věnců- jak ozdobených tak na dozdobení, spousty přízdob- ještě podzimních, ale i mraky vánočních... Dnes jsem s sebou neměla moc peněz, takže jsem tam byla jen "na čumendo". Zítra se tam ale chystám na nákupy ve velkém! :D Mám z toho obchodu velkou radost, ani jsem nevěděla, že tu u nás v Č.B. něco takového existuje :) Dříve jsem všechno sháněla na internetu, což díky poštovnému vyšlo docela draze nebo v menších květinářstvích, tam mi ale né vždycky vyhověli s tím, co jsem zrovna potřebovala. Teď už vím, kam zajít! :) Ráda bych se s Vámi o tento obchod podělila, bohužel však nemají e-shop...